Club Karting Romania

Clubul pilotilor si pasionatilor de Karting

Ora este UTC + 2

Acum este Mar Iul 17, 2018 3:30 pm

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sezonul competiţional 2011.
MesajScris: Sâm Dec 10, 2011 12:34 am 
Neconectat

Daca ar durea prostia, multi ar merge urland pe strada !!! :safe Cu kartul ...

Sus

Subiectul mesajului: Sezonul competiţional 2011.
MesajScris: Sâm Dec 10, 2011 11:17 am 
Neconectat
Site Admin

O sa ne vedem nevoiti sa inchidem acest topic daca in afara de cearta nu se aduce nimic !
Gramatica si alte nimicuri sunt doar copilarii in contextul acestui topic precum si daca vorbim de kartingul romanesc!
@Florentin...sunteti participant la KZ2? Daca da de ce nu povestiti cum a fost 2011 din punctul dvs de vedere? Daca nu sunteti fac eu o confuzie!

Sent using Iphone and Tapatalk

Sus

MesajScris: Sâm Dec 10, 2011 4:04 pm 
Neconectat

Dragi prieteni ai kartingului şi ai mei! Continui să-i includ aici şi pe Florentin şi Eugen, în ciuda antipatiei de care mă bucur din partea lor.
Aceast invenţie genială a comunicării moderne care este blogul este de fapt o formă de jurnalism, pus la dispoziţia tuturor! Nu de puţine ori, am avut revelaţia unor talente jurnalistice reale care, dacă nu s-ar fi maifestat pe blog-uri, nu ar fi ştiut nici ei de ce sunt capabili!
Deci, nu vă mai grăbiţi să incriminaţi unele libertăţi de exprimare care, dacă nu depăşesc limitele obscenităţii, pot fi considerate chiar „înflorituri stilistice”.
Stilul polemic, permite folosirea unor expresii mai tari dar, ar fi de dorit o informare mai serioasă din partea autorilor mai „colerici” care trebuie să descopere astfel regulile meseriei care interzic construcţii literare care pot fi asociate calomniei.
Cu totul altfel stă treaba, când te foloseşti de un mediu public de comunicare pentru a discredita oameni şi instituţii şi pentru a îndemna la încălcarea legii, invocând cu nonşalanţă libertăţile democratice şi dreptul la opţiunea personală.
Asemenea atitudini trebuie amendate fără ezitare de către toţi cei care se opun manifestărilor anarhice şi chiar extremiste.
Eu unul, în ciuda iritării pe care o provoc printre „gigeii” care vor să şteargă cu bocancul istoria kartingului românesc şi să acrediteze ideea că totul începe cu ei, voi continua să informez pasionaţii acestui sport şi să pledez pentru o adevărată autoritate sportivă care să facă ordine în kartingul din ţara noastră.

Sus

MesajScris: Mar Dec 20, 2011 8:36 am 
Neconectat

Anul viitor (2012) se pare ca vom avea 11-12 etape de karting. :shout Cei de la FRAS au publicat pe site-ul lor calendarul 2012 care are 6 etape -Bucuresti, Arad, Bacau si, prin analogie, cred ca si FRK va avea tot atatea-pe site-ul lor deocamdata nu este nimic ("in constructie") dar mai mult ca sigur dl. Lucian va avea grija sa fie un sezon bun. Pregatiti-va ca veti avea ce sa vedeti, asta pentru cei care au timp si dorinta de a vedea kartingul romanesc la el acasa. :appl :appl

Sus

MesajScris: Mar Dec 20, 2011 12:20 pm 
Neconectat

Domnule Eugen,

Vă atrag atenţia, cât se poate de serios, că va trebui să răspundeţi pentru dezinformarea practicanţilor
kartingului sportiv din România!
Sezonul viitor va avea un singur campionat naţional oficial şi legal, cel organizat de federaţia de specialitate FRK!
Celelalte "evenimente", anunţate de către alte structuri sportive şi a căror legalitate va urma să fie verificată
de către ANST şi federaţia de karting, nu au nici o relevanţă.
Atâta timp cât doar licenţele emise de către FRK atestă oficial calitatea de sportiv de performanţă în karting, acei
practicanţi care nu vor solicita acest timp de licenţe, vor putea practica kartingul doar la "Luna Park".
Un lucru este absolut sigur, nici un practicant al kartingului sportiv din România nu trebuie să se lase înşelat de "informaţii" ca acelea difuzate de dumneavoastră şi care acreditează ideea că ar putea participa şi la competiţii neaprobate de către FRK.

Sus

MesajScris: Mar Dec 20, 2011 2:49 pm 
Neconectat

Aiurea ! nu-i nici o dezinformare!! Am scris ca sunt niste etape publicate de cei de la FRAS , deocamdata doar ei si urmeaza fRK. Din cate stiu nu pot fi doua campionate nationale in nici o disciplina sportiva - echitatie,atletism, automobilism,karting,karate,gimnastica, etc dar nu eu sau dumneata hotaram acest lucru si in plus in orice tara de pe mapamond kartingul se practica nu numai prin campionate nationale dar si sub alte forme si pe orice structura, in sau outdoor, pista de competitii sau de agrement gen "Luna Parc" (Unde e ???), Mega Karting, Speed Kart, Red Motor,Free Kart 88 (Franta) si multe, multe altele inclusiv cele cateva din Romania (piste mari care au si posibilitati de karting de agrement). Kartingul in Romania nu se face cu amenintari forumiste (..va trebui sa raspundeti..- in fata cui si de ce? Anuntul l-am facut pentru membrii forumului si nu pentru dumneata, daca ei vroiau sa afle amanunte intrebau pe forumul frk sau altundeva!!) ci cu multa pasiune si implicare a tuturor, indiferent ca agreeaza kartingul de agrement sau cel competitional. O alta problema este aceea ca dumneata vrei sa coordonezi tot ceea ce tine de karting - echipe, piloti, forumuri, piste etc si asta nu este nici democratic nici in favoarea sportului ca atare. Clubkarting.ro este un forum, ar fi bine sa intelegi acest lucru (dumneata) si sa ne lasi pe noi sa fim dezinformati si nestiutori, asta e menirea unor discutii libere (asta este, sunt libere) de orice alte implicari.De altfel astept si eu ca si multi altii ziua in care federatia de karting unde esti dumneata purtator de cuvant sa isi deschida odata forumul si acolo precis ca nu vom avea acces dar cel putin dumneata vei avea toata disponibilitatea si audienta de care ai atata nevoie.
Stiu ca dumneata esti doritor de polemica si "discutii" de lunga durata pe forumuri dar lasa-ne in nimicnicia noastra (vorba actorului) ca asa ne simtim noi bine.
Apropo, stie cineva mai multe amanunte despre o pista in Constanta?? O noua pista, adica!

Sus

MesajScris: Mar Dec 20, 2011 3:33 pm 
Neconectat
Site Admin

Discutia pentru o noua pista in Constanta exista de ceva vreme, dar inca nu s a concretizat nimic! NU stiu daca vorbim de aceleasi persoane responsabile pentru un nou circuit, insa din ce stiu eu, nicio sansa pentru la anul !

Sus

MesajScris: Mar Dec 20, 2011 5:28 pm 
Neconectat

Oricât te-ai strădui domnule Eugen, nu mă vei convinge să renunţ la intenţia de a convinge iubitorii de karting din România, care doresc să practice acest sport la nivel de performanţă, că este bine şi mai ales corect să o facă într-un cadru coordonat de federaţia de specialitate. Între pledoaria mea, pentru ordine şi respect al reglementărilor interne şi internaţionale ale acestui sport şi invitaţia la anarhie „democratică”, aşa cum pledezi dumneata, am convingerea că cei care doresc cu adevărat să facă sport, vor şti ce să aleagă. Când m-am referit la răspunderea dumitale, am avut în vedere îndemnul la încălcarea reglementărilor şi a legislaţiei, pentru care s-ar putea să răspunzi solidar cu domnii de la FRAS dacă şi aceştia nu se vor hotârî să se conformeze.
Cât despre restul discursului dumitale, toţi suntem liberi să batem mingea cu prietenii, în timpul liber ceeace nu ne face fotbalişti, egali cu cei care sunt legitimaţi la un club afiliat la FRF şi nu la federaţia de tenis (asta pentru că există şi jucători de tenis cu piciorul).
Închei asigurându-te că atâta timp cât dumneata vei pleda pe acest forum pentru FRAS şi impostura sa în karting, eu mă văd nevoit să reacţionez. Când vei renunţa la acest tip de demers, voi schimba şi eu subiectul şi mă voi rezuma la informaţiile tehnice şi sportive despre karting, capitol la care oricum dumneata nu ai cum să-mi fii superior.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ora este UTC + 2

Acum este Mar Iul 17, 2018 3:30 pm