Club Karting Romania

Clubul pilotilor si pasionatilor de Karting

Ora este UTC + 2

Acum este Sâm Dec 16, 2017 8:45 pm

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Concurez in cadrul FRK, am voie sa merg si la FRAS??????
MesajScris: Mar Aug 07, 2012 9:31 am 
Neconectat
Site Admin

Impresionant acest pilot bulgar! Ar trebui sa tot existe astfel de piloti si cu siguranta nivelul va creste si in randul pilotilor romani!
Participa si la FRK acest pilot?

LE: Am dedicat un topic special acestei discutii, deoarece subiectul atins este unul cat se poate de serios si destul de tragic cateodata.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Calendarul Competitional 2012
MesajScris: Mar Aug 07, 2012 5:46 pm 
Neconectat

Bogdan scrie:
Da..impresionant! Ar trebui sa tot existe astfel de piloti si cu siguranta nivelul va creste si in randul pilotilor romani!

Sa faca ce ? Sa fie amenintat ca daca apoi va mai merge si la fras va fi exclus din viata sportiva ?

Sus

MesajScris: Mie Aug 08, 2012 10:41 am 
Neconectat

Hai dom'le ca nu poate fi chiar asa ceva !!! Tot karting e si tot piloti sunt si la unii si ceilalti !!! Pe bune !!!!

Sus

MesajScris: Joi Aug 09, 2012 8:54 am 
Neconectat
Site Admin

georgeg scrie:
Bogdan scrie:
Da..impresionant! Ar trebui sa tot existe astfel de piloti si cu siguranta nivelul va creste si in randul pilotilor romani!

Sa faca ce ? Sa fie amenintat ca daca apoi va mai merge si la fras va fi exclus din viata sportiva ?

Cam horror ce zici tu...si sincer imi vine greu sa cred asa ceva!

Sus

MesajScris: Joi Aug 09, 2012 11:06 am 
Neconectat

Bine v-am gasit.
Referitor la afirmatiile lui George,acestea sunt reale si pot fi vazute la FRK.RO , la clasamente generale ,predominant la clasa KZ 2 ,unde este plin de EX. Concluziile le puteti trage singuri.

Sus

MesajScris: Joi Aug 09, 2012 11:27 am 
Neconectat

Buna ziua. As dori sa va spun ca in cazul baiatului meu, Tiberiu, lucrurile stau si mai prost : datorita participarii la FRAS , FRK a hotarat excluderea lui Tibi [b]fara ca aceasta federatie sa binevoiasca sa formeze clasa ! Cu alte cuvinte Tibi nu poate sa participe la competitii internationale deoarece a participat in campionatul in care s-a facut clasa KF2 ! Nu vi se pare absurd ?

Sus

MesajScris: Joi Aug 09, 2012 12:35 pm 
Neconectat

Daca vi se pare greu de crezut ce zic eu incercati sa participati la o cursa la frk si apoi mergeti si la una la fras. Cand veti dori sa mergeti la cea de-a doua cursa la frk veti fi informat ca licenta v-a fost suspendata si punctele acumulate retrase!
Va pot confirma chiar domnii de la frk acest lucru, intr-o tara cu maxim 200 de karturi pe toate felurile de piste, e mai important sa actionam dupa reguli CIK-FIA si sa avem 25 concurenti intr-o etapa, decat sa avem cel putin 100. :bang
AAceasta este realitatea existenta in Romania pentru " singura federatie de specialitate"!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Concurez in cadrul FRK, am voie sa merg si la FRAS??????
MesajScris: Joi Aug 09, 2012 12:58 pm 
Neconectat
Site Admin

iorgulescu.gabriel scrie:
Buna ziua. As dori sa va spun ca in cazul baiatului meu, Tiberiu, lucrurile stau si mai prost : datorita participarii la FRAS , FRK a hotarat excluderea lui Tibi [b]fara ca aceasta federatie sa binevoiasca sa formeze clasa ! Cu alte cuvinte Tibi nu poate sa participe la competitii internationale deoarece a participat in campionatul in care s-a facut clasa KF2 ! Nu vi se pare absurd ?

Buna ziua domn' profesor! Ceea ce spuneti dvs. mi se pare strigator la cer, poate asa ceva ar fi de inteles intr-o tara unde pe strada merg karturi si nu masini, si atunci ne permitem "noi" ca structuri automobilistice sa ne selectam sportivii, dar asa in ROmania, unde cum zicea si George sunt o mana de sportivi este aberant, absurd...este fix ceea ce se intampla in politica la ora actuala!!

Deci din ce ziceti dvs., eu ca parinte daca imi duc copilul la o competitie FRAS, imi pot lua gandul de a putea participa vreodata la o competitie internationala :bang :bang

Este ireal asa ceva!!

Domnule Radu Grozea, aveti un punct de vedere referitor la acest subiect?

Sus

Subiectul mesajului: Re: Concurez in cadrul FRK, am voie sa merg si la FRAS??????
MesajScris: Joi Aug 09, 2012 3:33 pm 
Neconectat

Fac o precizare : hotararea data de FRK este descalificarea pilotilor Tiberiu Iorgulescu (KF2), Barladoiu Eduard (KZ2) si Dugaesescu David (KZ2) ceea ce inseamna excluderea din orice competitie nationala si internationala CIK-FIA pe anul in curs. Am trimis un mail acestei federatii ... nu mi s-a raspuns... (dealtfel , hotararea am putut sa aflu despre ea prin bunavointa d-lui Dugaesescu) ... si cam asta este tot.

Sus

MesajScris: Joi Aug 09, 2012 3:34 pm 
Neconectat

Imi cer scuze : Barloiu este numele , nu Barladoiu.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2

Acum este Sâm Dec 16, 2017 8:45 pm