Club Karting Romania

Clubul pilotilor si pasionatilor de Karting

Ora este UTC + 2

Acum este Lun Dec 11, 2017 11:37 am

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 59 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Calendarul Competitional 2012
MesajScris: Joi Feb 09, 2012 6:04 pm 
Neconectat
Site Admin

Calendarul Competitional 2012:

1. 05 – 06 Mai Bucuresti

2. 02 – 03 Iunie Bucuresti

3. 07 – 08 Iulie Bacau

4. 04 – 05 August Bucuresti

5. 25 – 26 August Arad

6. 15– 16 Septembrie Bucuresti

Nicio schimbare fata de anul trecut in ceea ce priveste numarul de etape si locatiile ... Mi-ar fi placut sa vad Prejmer in acest calendar competitional!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Calendarul Competitional 2012
MesajScris: Joi Feb 09, 2012 6:12 pm 
Neconectat

bomba !!!

Sus

MesajScris: Joi Feb 09, 2012 6:25 pm 
Neconectat

Pacat ca, in loc de Arad, putea sa fie totusi Prejmer-ul integrat ca si etapa. Sper doar sa fi fost doar o scapare si nu o chestie premeditata din categoria frk vs. fras :cry:

Sus

MesajScris: Joi Feb 09, 2012 6:26 pm 
Neconectat
Site Admin

Ma indoiesc sa fie vreo scapare :-|

Sus

MesajScris: Vin Feb 10, 2012 11:19 am 
Neconectat

Eu zic mai bn sa numai bagam atata zazanie intre ele ca se desfiinteaza ca nu mai bn stam linistiti ca garantez 100% ca trb merge ca si pana acum :)

Sus

MesajScris: Vin Feb 10, 2012 11:21 am 
Neconectat

iar trb cu prejmeru nu o sa vedem ca stiiti cum e cu infiltrarea la uniii si asa ca mai bn ne multumim cu ce avem asta e ........decat deloooc mai ok este asa

Sus

MesajScris: Lun Feb 13, 2012 1:30 am 
Neconectat

Federatia de GO (joc chinezesc), a ajuns la concluzia ca fiind detinatoarea particulei GO
din denumirea GO KART, va lua in consideratie organizarea in 2012 a unui Campionat National
de Karting! :dance
Sportivii afiliati la FRAS si la FRK sunt invitati sa se inscrie in acest nou campionat! :tong

Sus

Subiectul mesajului: Calendarul Competitional 2012
MesajScris: Lun Feb 13, 2012 9:21 am 
Neconectat
Site Admin

Domnule Grozea, subiectul este cat se poate de serios si glumele sau bascalia au locul lor aici pe forum insa in alte sectiuni sau topicuri!
Pe cand o reactie oficiala la ce se discuta in sectiunea FRK?
Multumesc!

Sent using Iphone and Tapatalk

Sus

MesajScris: Lun Feb 13, 2012 12:50 pm 
Neconectat

Dragi prieteni,

Respectiva glumă nu este neapărat nevinovată şi îmi cer scuze dacă cineva s-a simţit jignit!
Am încercat, cu ceva timp în urmă, animat de cele mai bune şi mai serioase intenţii, să atenţionez
pasionaţii kartingului din România asupra situaţiei reale şi legale a acestei discipline sportive în
România şi am primit "replici" care impun măsuri mai drastice.
Până la declanşarea unor astfel de măsuri, care este iminentă şi care oricum intră în competenţa
altor instituţii, am considerat că o continuare a dialogului, pe un mediu de comunicare realmente
valoros cum este acest forum, poate fi de mare utilitate. Gluma pe care am încercat-o nu a
intenţionat alceva decât să ofere un exemplu despre ce s-ar întâmpla dacă, o altă structură sportivă
ar intenţiona să se implice la nivel naţional, într-un sport care are o federaţie proprie şi pentru care
respectiva structură nu are prerogative confirmate de către ANST. O astfel de intruziune, dincolo
de aspectul ilegal şi abuziv, devine periculoasă pentru toţi cei interesaţi în practicarea kartingului
sportiv şi care, considerând credibilă şi legală o astfel de alternativă, ar putea fi expuşi unor
situaţii ilegale şi chiar unor pagube materiale.
Publicarea, într-un mediu public de comunicare, a unei informaţii care expune publicul unor astfel de riscuri,
implică o serioasă responsabilitate şi nu poate fi justificată doar de dreptul la liberă exprimare.
În concluzie, publicarea unui aşa zis "Calendar 2012 al Campionatului Naţional de Karting" emis de către
Federaţia Română de Automobilism Sportiv, se cere amendată prin atenţionarea tuturor vizitatorilor acestui forum că singurele informaţii legale şi oficiale despre competiţiile de nivel naţional organizate pentru această disciplină sportivă sunt cele care provin de la Federaţia Română de Karting (www.frk.com.ro)
Mulţumind administratorilor acestui forum, pentru serviciile pe care le aduc pasionaţilor kartingului din România, îmi exprim convingerea că această incontestabilă utilitate va fi continuată prin publicarea tuturor informaţiilor
şi dialogurilor care să servească promovării şi dezvoltării kartingului în România.

Sus

MesajScris: Mar Feb 14, 2012 7:15 pm 
Neconectat

Dragi prieteni,
FRAS exista in mod legal, va organiza un campionat national de karting, chiar privat, si dupa aceea urmeaza sa fim arestati, sportivii, care vor participa la acest campionat. Este o gluma sa credeti ca ceea ce face FRAS este ilegal si abuziv, si chiar daca ar fi, ce mai conteaza, suntem in Romania! Am inteles ca in cadrul FRK se falsifica, se corecteaza, ce mai conteaza, procese-verbale ale adunarilor cluburilor, dar asta nu este ilegal si abuziv! Tot o dam in sus si in jos cu ANST care emite avize pentru mii de federatii dupa cum bate vantul! Dar, nu uitati, Romania este tara tuturor posibilitatilor, nu SUA!
Dragi prieteni, o sa fiu din nou luat la misto ca sunt militian, populist, etc, dar nu voi accepta sa fiu sluga, sclavul financiar, unui individ pentru a practica acest sport in Romania! Sa ne vedem cu bine la pista, pentru a respecta calendarul FRAS 2012! Cu respect, dragi prieteni!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 59 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2

Acum este Lun Dec 11, 2017 11:37 am