Club Karting Romania

Clubul pilotilor si pasionatilor de Karting

Ora este UTC + 2

Acum este Mar Iul 17, 2018 3:29 pm

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Calendaru competitional 2011
MesajScris: Mar Iun 28, 2011 9:31 am 
Neconectat

Costea Florin scrie:
Tot ce putem spune este decat felicitari GEORGE pt locu I la categ ICA !!! bv man :wink:

Mersi mult Florine, te asteptam sa revii la curse cat mai curand !

Mihay scrie:
@georgeg din pacate niciunul dintre colegii mei nu a facut deplasarea la Bacau, lipsa banilor spunandu-si cuvantul

Atunci poate stie cineva unde vor aparea sau au aparut deja pozele de la etapa, am vazut pe pista un fotograf si un cameraman pe toata durata weekend-ului.

Sus

MesajScris: Mar Iun 28, 2011 9:57 am 
Neconectat

cred ca Gabi Gogiu de la Autoforum TV ( Prima ) a fost

Sus

MesajScris: Mie Iun 29, 2011 2:56 pm 
Neconectat

Până acum s-au disputat 2 etape din „Campionatul Naţional de Karting 2011” (singurul legal !) la Bucureşti 9-10 aprilie şi la Bacău 21-22mai! (R.Grozea)
Pai daca FRK s-a infiintat de Ziua Copilului (1 iunie) cum a organizat campionate nationale pana atunci ? Cine i-a dat voie? Nu a incalcat legea?? :nonono
Se pare ca si in 2010 a avut campionate nationale !! FIA, CIK-FIA, etc -- nu se scandalizeaza ??????? :dance :shout

Sus

MesajScris: Mie Iun 29, 2011 7:56 pm 
Neconectat

Pana la urma ajungem in situatia de pe forumul Fras, unde toata lumea "se certa" cu toata lumea, bine cu ghilimelele de rigoare. Cred ca ar fi mai bine sa incetam cu balacarerile astea care nu prea ajuta la nimic, din pacate... :wink:

Sus

MesajScris: Mie Iun 29, 2011 9:07 pm 
Neconectat

Dragă Alex,
Nu pricep exact ce înţelegi prin „bălăcăreală”! Dacă aşa numeşti tu pledoaria mea pentru a aduce kartingul românesc la un numitor comun care nu poate fi decât federaţia legală de specialitate care se numeşte Federaţia Română de Karting – FRK şi nu o federaţie de automobilism care încearcă să confişte cu forţa un alt sport de care nu s-a ocupat până anul trecut, cred că exagerezi.
Domnul Eugen care cultivă „stilul” la care te-ai referit, trebuie să ştie că primele două etape ale acestui sezon, ca şi celelalte ediţii din anii trecuţi, au fost organizate de către ACR-CNAK care, până la înfiinţarea FRK, era singura autoritate sportivă legală în domeniul kartingului din România au fost singurele 100% legale din punctul de vedere al legislaţiei româneşti şi al reglementărilor FIA. FRK s-a înfiinţat respectând strict legile şi reglementările amintite şi beneficiid şi de recomandarea ACR-CNAC, este logic că va continua, cât se poate de legal Campionatul Naţional 2011, cu cele 4 etape care urmează în calendar.
Problema legalităţii se va pune doar în cazul „Campionatului Naţional de Karting Dunlop” organizat de către FRAS şi care, după înfiinţarea FRK va trebui să dispună de autorizarea acesteia.
Sincer, nu cred că un astfel de demers pentru intrarea în legalitate, poate fi numit „bălăcăreală”
Cu prietenie,
Radu Grozea Sen.

Sus

MesajScris: Mie Iun 29, 2011 11:50 pm 
Neconectat

Citat:
Problema legalităţii se va pune doar în cazul „Campionatului Naţional de Karting Dunlop” organizat de către FRAS şi care, după înfiinţarea FRK va trebui să dispună de autorizarea acesteia

explicati-mi si mie va rog dpdv juridic de ce ar trebui astia sa cedeze ? strict legal. si lasati FIA deoparte. e doar un logo pe camilele din Romania

Sus

MesajScris: Joi Iun 30, 2011 2:06 pm 
Neconectat

NU am vrut sa jignesc pe nimeni cu acel cuvant si nici nu m-am referit la pledoaria dumneavoastra, dar pur si simplu in acel moment eram putin indignat de unele atitudini... Eu va respect pentru ceea ce incercati sa faceti pentru kartingul de pe meleagurile noastre si cum am mai spus-o sunt extrem de bucuros ca exista o Federatie de Karting si in Romania si sper sa se ajunga la un numitor comun cat de curand.
O intrebare am, Etapa de la Bacau se va organiza de catre noua federatie?
O zi buna.

Sus

MesajScris: Joi Iun 30, 2011 2:47 pm 
Neconectat

Dragă Alex,

Îți mulțumesc pentru mesaj și mai ales pentru opiniile tale față de FRK!
DA! Viitoarea etapă de la Bacău, ca și cele care mai urmează în calendar, vor fi cu siguranță organizate de către FRK ! Nici nu se poate altfel, o dată ce vechiul organizator clubul SKAT KART a devenit un club de karting lafel ca toate celelalte, afiliat la FRK.
Te asigur că toți cei care fac parte din conducerea noii federații naționale de karting FRK, se străduiesc să-ți confirme ție și tuturor celor care gândesc ca tine, toate motivele de a fi bucuroși.
Cu prietenie,

Radu Grozea Sen.

Sus

MesajScris: Joi Iun 30, 2011 3:03 pm 
Neconectat

Domnule Mihay,

Un pasionat de karting care poate face asemenea afirmații despre FIA, nu poate aspira decât la titlul de “campion mondial pe țară“ pe care și-l poate lesne acorda singur. dându-se cu kartul la Luna Park.
Dezinvoltura cu care un anonim ca dumneavoastră, ia peste picior mulți alți sportivi români, mult mai cunoscuți, care participă cu succes la competiții interne și internaționale, sub egida CIK-FIA și care poartă pe echipament și pe karturi logo-ul CIK-FIA, fără să fie ”cămile”, spune totul despre “calitățile” de sportiv care vă reprezintă.
Vă reamintesc, încă o dată că puteți practica kartingul în curtea dumneavoastră, unde nimeni nu trebuie să vă întrebe dacă ați auzit de CIK-FIA sau FRK !
Vă urez succes!

Sus

MesajScris: Joi Iun 30, 2011 4:02 pm 
Neconectat

am crezut ca v-ati lecuit de paranoia si ca ati inteles ca nimeni de pe aici nu are nimic cu dvs dar se pare ca azi nu v-ati luat pastilele :dint ce va intreb eu si ce-mi raspundeti. in fine, eu unul va las sa aberati in continuare pe aici, m-am convins, argumentele sunt = cu ZERO

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2

Acum este Mar Iul 17, 2018 3:29 pm